Jon Gregor Hemmingsen
Direktør
  +45 40 19 09 73
  jon@northtech.dk
  Vcard:    
Steffen Devald Weidich
Business Relations Manager
  +45 20 63 62 12
  steffen@northtech.dk
  Vcard:    
Rolf Wiegand Storgaard
Infrastrukturarkitekt
  +45 26 18 86 26
  rolf@northtech.dk
  Vcard:    
Julian Hollingbery
Geospatial ekspert
  +45 61 66 44 75
  julian@northtech.dk
  Vcard:    
Jes Wulfsberg Nielsen
Front-end arkitekt
  +45 22 82 28 28
  jes@northtech.dk
  Vcard:    
Thomas Bornerup
Senior udvikler
  +45 93 99 93 94
  thomas@northtech.dk
  Vcard:    
Jakob Kofod Beyer
Full-stack programmør
  +45 61 71 77 83
  jakob@northtech.dk
  Vcard:    
Flemming Lyng
Programmør
  +45 31 32 70 30
  flemming@northtech.dk
  Vcard:    
Michael Porotnikoff
IT Architect
  +45 53 60 54 00

  michael.porotnikoff@northtech.dk
Michael Svendsen
Konsulent
  +45 61 28 26 70
  michael@northtech.dk
Jesper Amorsen
Studentermedhjælp
  +45 29 92 58 76
  jesper@northtech.dk

Konferencer i 2019

Kom og mød os, ansigt til ansigt på én a disse konferencer, så kan vi tage en snak.

  • Kortdage
  • Angular Connect
  • GOTO Cph
  • FOSS4G
NorthTech deltager i Kortdage, som er en konference for den danske geodatabranche. Her præsenteres nye teknologier samt offentlige og private projekter som bruger geodata på nye måder, eller til at løse nye udfordringer. Vi deltager for at tage erfaring, ny viden og nye bekendtskaber med hjem.
Afholdes: 13.- 15. November 2019.
> kortdage.dk
NorthTech udvikler ofte løsninger for kunder med Angular-frameworket. Denne konference er den største europæiske Angular-konference, og her præsenteres altid de nyeste tiltag i frameworket og eventuelle ændringer i måden stakken bruges på. Det er derfor afgørende at deltage her, for at holde vores udviklere “up to date” med Angular som teknologi.
Afholdes: 19. & 20. September 2019.
> angularconnect.com
NorthTech tager på GOTO Copenhagen årligt, da det er en mulighed for at opleve talere indenfor en bred vifte af de emner der optager IT-branchen. Her afsløres nye teknologier og trends, og der er altid noget at tage med hjem, for både udvikleren og projektlederen.
Afholdes: 18.- 22. November 2019.
> gotocph.com
FOSS4G er den største internationale konference for Open Source Geospatiale teknologier og projekter. Her præsenteres de nyeste muligheder indenfor geodata området, og NorthTech deltager selvfølgelig. Denne konference giver os mulighed for at følge udviklingen og sikre at vores medarbejdere har den nyeste viden på området.
Afholdes: 26. – 30. August 2019.
> 2019.foss4g.org